İçeriğe geç

Autodesk Maya 2018.4 Win-Mac indir / Download

Kategori: 3D Design (Mac), 3D Design (Win), Mac Softs ( Yazılım ), Media Softwares ( Mac ), Media Softwares ( Win ), ve Windows Softs ( Yazılım )

🇬🇧 A cross-platform and comprehensive suite of tools for 3D modeling, animation and rendering specially designed for game developers and film makers.

Autodesk Maya is a fully-featured professional 3D modeling, animation, rendering and composing solution that provides a wide variety of features and dynamic tools to simulate fluids, cloth, particles and hair.

This release includes major workflow upgrades with new tools like the Time Editor, which is a comprehensive tool for creating and editing clip-based non-linear animation. Similarly, our new Render Setup system simplifies the management of complex scenes with shot-based overrides and templates. In addition, grooming all types of hair and fur in XGen is easier and faster using new Interactive Groom Splines, which includes a set of intuitive brush-based tools (used in the image above). Finally, the new Content Browser, and new Workspaces capabilities let you personalize Maya.

And, don’t miss our new Motion Graphics features, including the 3D Type Tool, the SVG Tool, and the MASH Procedural Effects Toolkit to create versatile motion design animations.

_________________________________________________________________________

🇹🇷 Oyun geliştiricileri ve film yapımcıları için özel olarak tasarlanmış 3D modelleme, animasyon ve render için çapraz platform ve kapsamlı bir araç paketi.

Autodesk Maya, akışkanları, kumaşları, parçacıkları ve saçları simüle etmek için çok çeşitli özellikler ve dinamik araçlar sağlayan tam donanımlı profesyonel bir 3D modelleme, animasyon, oluşturma ve oluşturma çözümüdür.

Bu sürümde, klip tabanlı olmayan doğrusal animasyon oluşturmak ve düzenlemek için kapsamlı bir araç olan Zaman Editörü gibi yeni araçlarla büyük iş akışı yükseltmeleri yer alıyor. Benzer şekilde, yeni Render Kurulum sistemimiz, çekim tabanlı overrides ve şablonlarla karmaşık sahnelerin yönetimini basitleştirir. Buna ek olarak, XGen’de her tür saç ve kürkün bakımını yapmak, sezgisel fırça tabanlı araçlar (yukarıdaki resimde kullanılan) içeren yeni Interactive Groom Splines kullanarak daha kolay ve hızlıdır. Son olarak, yeni İçerik Tarayıcı ve yeni Workspace özellikleri Maya’yı kişiselleştirmenizi sağlar.

Ayrıca, çok yönlü hareket tasarımı animasyonları oluşturmak için 3D Type Tool, SVG Tool ve MASH Procedural Effects Toolkit gibi yeni Motion Graphics özelliklerini kaçırmayın.

Tercüme GoogleTranslate tarafından tercüme olduğu için özür dileriz , çünkü daha fazla dosya ve Program paylaşmaya çalışıyoruz ve kendimiz tercüme etmeye vaktimiz yok . Saygılar … FoxDownload.NET

_________________________________________________________________________

Download Links : ( indirme linkleri )

Autodesk Maya 2018.4 Win Part1 1GB

Autodesk Maya 2018.4 Win Part2 800MB

Autodesk Maya 2018.4 Mac Part1 1GB

Autodesk Maya 2018.4 Mac Part2 511Mb

RAR Pass : foxdownload.net 

keep patch files in defender  /  Defender de Crack dosyasın güvenli gösterme video-su
MacOS ( işletim sistemi ) Windows OS ( işletim sistemi )
Microsoft Windows 7 SP1 Ultimate September 2018 x64 indir / Download
Microsoft Windows XP Professional SP3 Integrated June 2014 + SATA Driver indir / Download
Windows 8.1 Pro x64 November 2018 indir / Download

Internet Tools ( Win )

Download Manager (Win) E-mail Tools (Win) FTP Manager (Win) Network Tools (Win) Web Browser (Win) Web Design (Win)

Media Softwares ( Win )

3D Design (Win) CD / DVD Tools (Win) DAW & Audio Editing ( Win ) Media Converter (Win) Media Player (Win) Photo Editing (Win) Screen Recording (Win) Video Editing (Win)

Security Softwares ( Win )

File & Folder Lock (Win) Password Manager (Win)

Softwares ( Win )

Backup & Recovery (Win) Compressor (Win) Engineering softwares (Win) HardDisk & Partition Manager (Win) Mobile Device Manager (Win) Office Tools (Win) Programming (Win) Utilities (Win) Windows optimizer (Win)

Internet Tools ( Mac )

Download Manager (Mac) E-mail Tools (Mac) Network Tools (Mac) Web Browser (Mac) Web Design (Mac)

Media Softwares ( Mac )

3D Design (Mac) CD / DVD Tools (Mac) DAW & Audio Editing ( Mac ) Media Converter (Mac) Media Player (Mac) Photo Editing (Mac) Screen Recording (Mac) Video Editing (Mac)

Security Softwares ( Mac )

File & Folder Lock (Mac) Password Manager (Mac)

Softwares ( Mac )

Backup & Recovery (Mac) Compressor (Mac) Engineering softwares (Mac) HardDisk & Partition Manager (Mac) Mac optimizer (Mac) Mobile Device Manager (Mac) Office Tools (Mac) Programming (Mac) Utilities (Mac)

Mac Games ( Mac oyunları )

Action Mac Sports Mac

PC Games ( pc Oyunları )

Action Win Sports PC

Ps4 Games ( ps4 oyunları )

Action Ps4 Sports Ps4

Xbox Games ( xbox oyunları )

Action Xbox Sports Xbox
>